jsem death z keria
 

News:

03/MAR/2014 CzDC.org was temporary unavailable because of DDOS attack and hosting service provider issues...
20/JAN/2011 CzDC 0.699 D1 released...
16/JAN/2011 CzDC 0.699 D released...
24/DEC/2009 CzDC 0.699 C released...

Main Menu

jsem death z keria

Started by misak, 15 December, 2003, 20:17:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

misak

Od jiste doby nejsem schopen nastavit kerio firewall, aby me spravne slapalo DCv active modu! A svete div se, predtim nebyl problem :(. A co nejede? Blbne vyhledavani, kdyz se prepnu do passiv a dam vyhledat neco znameho, najde se milion moznosti odkud stahovat. A pozor! Pokud jede DC v passiv nejede mi bezne browseni po netu (to me ale nese... nechci pouzivat DC v passiv modu)!!! V active modu mi vyhledavani najde 5 odkazu za pet minut a dal uz nemam nervy to vydrzet...

No proste je tu nekdo, kdo jede pres kerio a kdo by mi poradil jak ten kram nastavit??? nebo vysvetlil pres jaky porty a jak DC komunikuje?

Budu mit aspon pekne vanoce  :)  

Ripper

Vis ze si tam v keriu musis nastavit ze si otevres nejaky port a ten port potom zadat v nastaveni dc?
Jinak nevim kerio nemam...

PPK

Jednoduchy... povolit pro CZDC++ all TCP/UDP in/out a jede to v aktivu v poho :lol:  

tuva

no ja ti neviem...kerio pouzivam uz nejaky ten patek a taketo problemy som nemal...som sice passive,ale myslim si ze v tom rozdiel nieje...predsa ked si ho nainstalujes,on si overuje kazde pripojenie na net...ked sa ti nahodou objavila ta tabulka a tysi dal vytvorit pravidlo,aby sa to automaticky blokovalo,tak ti to nemoze ist...mne to islo v pohode hned,dal som vytvorit pravidlo na odosielanie aj stahovanie a frci to na 100%

PPK

Quotesom sice passive,ale myslim si ze v tom rozdiel nieje
V tom je obrovskej rozdil... zatimco v pasivu staci povolit jen veskerou komunikaci ven tak v aktivu i dovnitr a nebo jen na port nastaveny v settings  :D  

Mio

Projdi si poradne zdejsi forum
Tady
jsme to poradne popsali

tuva

akoze netreba nastavovat nic dovnutra?odomna to chcelo tiez nejaku reakciu,ked sa na mna niekto kcel napojit a dal som jednoducho vytvorit pravidlo,ze vsetko povolujem a je

[CZ]Raptor

Ano, vsem Widlarum doporucuju prejit z Kerio firewallu na Sygate Personal Firewall Pro - ovladani lepsi a taky daleko lepsi ochrana pred utokama ze site ...

No a nam ostatni normalnim linuxakum doporucuju treba Shorewall ;)

PPK

Quoteakoze netreba nastavovat nic dovnutra?odomna to chcelo tiez nejaku reakciu,ked sa na mna niekto kcel napojit a dal som jednoducho vytvorit pravidlo,ze vsetko povolujem a je
Pokud ses opravdu v pasivu tak se na tebe z internetu ani pripojit neda cili je fuk jestli si neco dovnitr povolil ci ne protoze vysledek je jeden a tentyz...  :D  

tuva

Quote
Quoteakoze netreba nastavovat nic dovnutra?odomna to chcelo tiez nejaku reakciu,ked sa na mna niekto kcel napojit a dal som jednoducho vytvorit pravidlo,ze vsetko povolujem a je
Pokud ses opravdu v pasivu tak se na tebe z internetu ani pripojit neda cili je fuk jestli si neco dovnitr povolil ci ne protoze vysledek je jeden a tentyz...  :D
akoze nie?ked sa na mna kce dostat nejaky aktiv sa mnepocita?jednoducho viem,ze mi kerio vyhadzovalo dotaz ze sa kce na mna pripojit nejaky user z tej ktorej ip adresy(popripade DNS).....

PPK

Pak ale nejses pasiv kdyz se na tebe z netu da pripojit :lol:
K tomu ze se muze aktiv v pasivovi pripojit se pouziva trik... ve skutecnosti on se nepripojuje k tomu pasivovi ale ten pasiv k nemu  ;)  

Petrjr

Hned na zacatek bych rad podotknul, ze CZDC++ jedu v Active, pouzivam kerio (drive 2.x, nyni 4.x) a nemam problemy. Presne jak rikal PPK: povolit TCP+UDP in/out.

Pripada mi podivne, ze by kerio (resp. libovolny firewal) mohl mit vliv na vyhledani tak, jak popisujes. Pokud vim, tak hledani bezi po UDP. Takze bud se nenajde nic => firewall blokuje UDP nebo se neco najde => firewall pusti(chyba doby hledani je jinde).  Blokovani UDP je u keria on/off - bud vubec nic nebo vsechno. Neco napul neexistuje.

Pokud to opravdu dela vyse popsany problem (castecne hledani) a pokud to opravdu dela kerio (zapnute kerio ... prohledani jen castecne; po vypnuti keria, za 100% stejnych ostatnich podminek ... prohledavani funguje rychle a komplet) nezbyva nez prohlasit danou verzi keria za vadnou a stahnout novejsi (pockat na novejsi).

Petr

Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 30 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Name:
Email:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview

SMF spam blocked by CleanTalk