kerio winroute firewall a czdc
 

News:

03/MAR/2014 CzDC.org was temporary unavailable because of DDOS attack and hosting service provider issues...
20/JAN/2011 CzDC 0.699 D1 released...
16/JAN/2011 CzDC 0.699 D released...
24/DEC/2009 CzDC 0.699 C released...

Main Menu

kerio winroute firewall a czdc

Started by vrgada, 24 May, 2004, 20:35:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vrgada

Nainstaloval jsem K.Winroute.F. a pak prestal poradne jet czdc. Jsem schopen czdc pustit, pripojit se na hub, ale uz nemohu nic stahovat a asi ani nikdo ode mne s vyjimkou filelistu nestahne ode mne.

Tento firewall (trial) jsem nainstaloval proto, ze to bylo prvni reseni, ktere mi umoznilo jak zprovoznit dva propojene komply na cable inzernet.

Jinak mi bud jel internet, anebo firewall (oboje soucasne nikdy). Ted to jede vsechno s vyjimkou czdc.

Mate nejaky napad? V nastaveni winroute jsem nic rozumneho nenasel, co bych mohl jeste povolit.  Dik

[CZ]Q:E:E

Povol si ve firewallu ten port (TCP), kterej mas nastavenej v CZDC++ (obvykle 411)...

Na po?

PPK

Proboha cokoliv jen ne 411 !!! To je nejvetsi blbost co se da udelat pouzit jeden z nejvic blokovanejch portu.
Idealni je cokoliv od 1024 vejs a vyhnout se 14xx ;)  

vrgada

Dik,
Problem je v tom, ze muj puvodni personal kerio se vzdy slusne zeptal zda je tato akce, rozhrani apod. bezpecna, takze po spusteni czdc++ to stacilo odfajfkovat, ze jo, kdezto Keio winroute se nepta a vse si nastavi automaticky a blbe.

Jedinou moznost neco menit s portama jsem nasel v zalozce definice sluzby, kde byl povolen pro DC++ port 411 protokolem TCP, to jsem zmenil na zdrojovy i cilovy port libovolny, ale to nepomohlo. Tak jsem pro jistotu zkusil pridat jeste se stejnym nastavenim (libovolny/libovolny)dalsi sluzbu CZDC++ a pro jistotu i CZDC++ 0.306, coz je verze klienta, kterou pouzivam a taky nic.

Je mi jedno, zda rozchodim tento, ci najaky uplne jiny firewall. Potrebuji jen, aby fungovalo propojeni dvou komplu krizenym kablem (sdileni disku a pripojeni k netu) a soucasne s tim i nejaky firewall (bez firewallu to jede, ale to si s pevnou IP netroufam, protoze statistika personal kerio mi predtim hlasila desitky utoku denne)

Jinak jeste jednou dik za reakce. Jestli mi to nepojede zkusim jeste asi nejake jine firewally (nejaky tip?). Puvodne jsem chtel dokonce kupovat nejaky hardwarovy gateway s firewalem, a ten posadit na draty vedouci do domu, ale vypada to, ze bych mozna vyhodil prachy, pac by se to mohlo chovat stejne blbe.


PPK

Ano kerio personal se pta jako ostatne skoro kazdy personal firewall zatimco winrout je se musi rucne nastavit a sam se na nic nezepta :wacko:
Ja sem spokojenej s Tiny Personal Firewallem, tiny je firma kde puvodne vznikal winroute a z ktery i si nim se odtrhly lidi co zalozily kerio ;)  

AntiFirewall

Proboha! Cokoliv jen ne TINY! Ihned po instalaci do win2000 se mi zasekly a podelaly. Co mas za windoze?

the_pest

QuoteProboha! Cokoliv jen ne TINY! Ihned po instalaci do win2000 se mi zasekly a podelaly. Co mas za windoze?
To mas blby, jak mam taky win2000 a tiny tam bylo bez problemu :P  

PPK

Mam XP, me je naopak sundal Kerio Winroute :boo: A Kerio Personall 4 pro zmenu padal vic nez je zdravo :angry:  


vrgada

dik,
zkusim tiny, zonealarm jsem zkousel ale nejak mi to nekamaradilo s w2000 a po odinstalovani jsem musel preinstalovat w2000, pac tam zustal nejaky vir, ktery odpocitaval vypinani komplu, ale take to mohla byt jen casova shoda okolnosti a nemuselo to mit nic spolecneho se ZA. Jeste jsem videl nejaky balik od 602, o vikendu zkusim a pak prozradim vysledky.

Ma nekdo zkusenosti s hardwarovym resenim? Prisel mi do schranky letak od AC s vyprodejovym modelem gateway kombinujiciho bezdratovy pristupovy bod (10M), router (4) a firewal za nejakych 1700 s dani, predpokladam ze jinde by mohla byt i nizsi cena nez u AC.


vrgada

602 se neosvedcila, nejak jsem nepochopil zda bezi, ci ji musim rucne poustet, proste mi tam chybela takva ta ikonka dole na iste a nechtel jsem se s tim trapit,

Za to Tiny firewall 5, ma sice zatim pro mne nezvykle ovladani pri povolovani aktivit, ale jede mi jak internet z obou tak stahovani z czdc++, takze je to asi vyreseno

vrgada

Vzdal jsem to, Tiny nebyla schopna odolavat soustredenemu naporu (pokud sama nahodou nebyla zdrojem infekce) smrste trojanu a jineho svinstva. Vratil jsem se ke Keuroi NOD32 a zrusil

PPK

To je pak tezky kdyz nekdo neumi firewall nastavit tak mu nepomuze ani zazrak  :devil:  

Guest_James

Ja mam Kerio Winroute 5, NATuju na 3 kompy, DC++ mi funguje taky, ale jen v passive modu :(  Rad bych byl active ale jak na to ?
PS: Tiny nechci schazuje mi komp

hannes

kerio winroute taky neni osobni firewall, to je spis pro nasazeni v nejaky firme kde potrebujou kontrolovat co kde tece a blokovat porty....

Guest_James

Quotekerio winroute taky neni osobni firewall, to je spis pro nasazeni v nejaky firme kde potrebujou kontrolovat co kde tece a blokovat porty....
to je sice pekny, ale v keriu personal sem NAT nenasel, je to sice uz delsi dobu .....

Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 30 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Name:
Email:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview

SMF spam blocked by CleanTalk